Pojedynek czołgów na kolejnym wykładzie dla młodzieży ponadgimnazjalnej

W dniu 13 grudnia 2017 r.  na Wydziale Elektrycznym odbyło się kolejne spotkanie z cyklu wykładów dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, które dotyczyło nietypowych zastosowań bramy IoT.

Zespół w składzie:

• dr inż. Piotr Lech,
  • mgr inż. Mateusz Tecław,
  • Damian Herman,
  • Michał Cylwik,

przedstawił przybyłym gościom bananowy czołg – projekt członków Studenckiego Koła Naukowego Apacz 500, oparty na płytce deweloperskiej Banana pi BPI-G1 WIFI, BT4.0, Zigbee (smart home gateway board), najczęściej używanej jako brama IoT w automatyce domowej. Potencjał mikrokontrolera umieszczonego na płytce wykorzystano do sterowania modelem czołgu, a sprytne moduły komunikacje zapewniły połączenie z pilotem zdalnego sterowania. Projekt został przedstawiony w najnowszej postaci, czyli interaktywnej gry, w której uczestnicy strzelali do czołgów przeciwnika, a każde trafienie było zliczane i prezentowane na pilocie.

Dziękujemy licznie przybyłym uczniom za udział w spotkaniu i wspólną zabawę.