XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki na Wydziale Elektrycznym

W dniu 22 września w ramach XVII Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki pracownicy Wydziału Elektrycznego przygotowali dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ciekawe wykłady oraz warsztaty. Licznie przybyłych tego dnia gości przywitali: Dziekan – dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. nadzw., Prodziekan ds. organizacji i rozwoju – dr hab. inż. Paweł Dworak oraz Pełnomocnik dziekana ds. promocji – dr inż. Krzysztof Jaroszewski.

Tematyka wystąpień pokryła szerokie spektrum zagadnień związanych z działalnością dydaktyczną i naukową pracowników naszego Wydziału. Opowiedzieliśmy zainteresowanym uczniom m.in o tym jak Pitogorasa i Bacha połączył Hertz, a odbyło się to w ramach prezentacji z minimum matematyki i maksimum muzycznych pokazów na żywo. Zapoznaliśmy także z zasadą działania współczesnych laserów. Podczas wykładu o modelowaniu przetworników elektromagnetyczno-akustycznych przybyli goście zobaczyli i „poczuli” to, co jest niewidzialne i intrygujące.Jak zwykle bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty pod hasłem „Mój pierwszy układ elektroniczny”, podczas których nasi młodzi goście spróbowali swoich sił w montażu układów elektronicznych.

Bardzo dziękujemy przybyłym za udział i wspólną, naukową zabawę.