Moc Naukowców na Wydziale Elektrycznym

Tegoroczna Moc Naukowców na Wydziale Elektryczna przyciągnęła tłumy spragnionych wiedzy gości. To z myślą o małych i nieco większych pasjonatach nauki nasi naukowcy przygotowali moc atrakcji – wykładów, prezentacji i pokazów.

Pierwszego dnia, 31 marca, odbywały się głównie wykłady dla młodzieży. Uczestnicy dowiedzieli się co można zrobić za pomocą wiązki światła, w jaki sposób utworzyć aplikację na tablet czy smartphone i jak dużo inspiracji czerpie z biologii automatyka i robotyka. Wiele osób odwiedziło tego dnia nasze laboratoria, w których prezentowaliśmy konstrukcję bezzałogowego statku powietrznego, uczyliśmy dzieci zasad lutowania i akwizycji przestrzeni 3D.  Wszyscy chętni mieli także możliwość wzięcia udziału w sesji dźwiękowej w profesjonalnym studiu nagraniowym.

Kolejny dzień, 1 kwietnia, przywitał nas piękną, wyjątkowo słoneczną pogodą, a nasi mali goście czekali na… burzę, którą wywoływaliśmy specjalnie dla nich w laboratorium wysokich napięć. Podekscytowane dzieci – tak jak podczas naturalnych wyładowań atmosferycznych – trochę się bały, ale ciekawość jednak za każdym razem pokonywała strach. Dużo radości dostarczyły uczestnikom zabawy z robotami – tymi większymi, jak i małymi. Zainteresowanie budziły też ciekawe, sterowane komputerowo konstrukcje i wynalazki naszych studentów oraz doktorantów.

Bardzo dziękujemy licznie przybyłym zainteresowanym za udział i wspólną zabawę. Już dziś zapraszamy wszystkich za rok! Postaramy się, aby następnym razem było jeszcze więcej atrakcji i wrażeń.

YouTube Preview Image