Nasza doktorantka w międzynarodowym projekcie badawczym

Z przyjemnością informujemy, że Pani Diana Olejnik, uczestniczka studiów doktoranckich na naszym Wydziale, rozpoczęła pracę badawczą w międzynarodowym projekcie pt. Bio-inspired control and design of flapping wing MAVs (Micro Air Vehicles), finansowanym przez STW (The Netherlands Organisation for Scientific Research), prowadzonym na Uniwersytecie Technologicznym w Delft (The Faculty of Aerospace Engineering of Delft University of Technology, Department of Control & Simulation), współprowadzonym przez grupę badawczą Experimental Zoology (Wageningen University & Research centre).

Pani Diana jest odpowiedzialna za opracowanie i wykonanie prototypu bio-inspirowanego algorytmu sterowania dla robota latajacego „Delfly” http://www.delfly.nl/home/ Nasza doktorantka uczestniczyła już w testach prowadzonych w tunelu aerodynamicznym o otwartej przestrzeni pomiarowej (Open Jet Facility) oraz odwiedziła m.in. Cyber Zoo, czyli laboratorium wyposażone w system OptiTrack do testowania dronów.

Delft to mały Amsterdam, ze względu na liczne kanały i zabytkowe zabudowania, w którym jedynym rozsądnym środkiem transportu jest rower” – twierdzi Pani Diana.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!