Potrójne zwycięstwo na III Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych

W dniach 24 – 25 listopada 2017 r. odbyła się III Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych (IX Uczelniana Sesja SKN), którą zorganizował Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Z przyjemnością informujemy, że już po raz ósmy puchar za najlepszą pracę w Bloku Technicznym trafił w ręce studentów Wydziału Elektrycznego!

Po raz kolejny również studenckie koła naukowe Wydziału Elektrycznego zdobyły niemal wszystkie nagrody w Bloku Technicznym:

• I MIEJSCE – SKN SARIS (opiekun: dr inż. Rafał Osypiuk)
    Marcin Nowosad, Konrad Kruk – Działania badawczo-rozwojowe w zakresie technologii UAV
  • III MIEJSCE – SKN IEEE STUDENT BRANCH (opiekun: dr inż. Piotr Szymczak)
    Paweł Grochocki – Nowoczesny silnik elektryczny z magnesami trwałymi jako napęd pojazdów mobilnych

W tym roku zostaliśmy również wyróżnieni w Bloku Architektury i Budownictwa:

• WYRÓŻNIENIE – SKN TELEINFORMATYK (opiekun: dr inż. Grzegorz Żegliński)
    Sebastian Bałakirew– Czujniki światłowodowe mikrostrukturalne do pomiarów starzeniowych konstrukcji mechanicznych

Na tegoroczną sesję zgłosiło się 65 studenckich kół naukowych, nie tylko z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, ale także innych ośrodków naukowych z całej Polski w tym z: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Konferencja została podzielona na sześć bloków tematycznych: architektury i budownictwa, chemiczny, ekonomiczny, przyrodniczy, techniczny oraz żywienie człowieka. W sumie nadesłano aż 100 streszczeń. Członkami jury byli pracownicy naukowi Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Akademii Sztuki w Szczecinie.

Nasi studenci od wielu lat biorą udział w kolejnych edycjach Sesji, a o wysokim poziomie wygłaszanych przez nich referatów świadczy fakt, że co roku zdobywamy na niej najważniejsze miejsca na podium.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom, a także pozostałym członkom studenckich kół naukowych z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Wydziału Informatyki, które uzyskały wyróżnienia w Bloku Technicznym.