Specjalny silnik elektryczny opracowany przez naukowców naszego Wydziału [aktualizacja]

Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa Jakuba Kapiszewskiego pt. Napęd lepszy niż w Tesli, który ukazał się w najnowszym numerze Dziennika Gazeta Prawna.

Możemy przeczytać w nim o stworzonym przez naukowców naszego Wydziału – prof. dr. hab. inż. Ryszarda Pałkę, dr. inż. Piotra Paplickiego oraz dr. inż. Marcina Wardacha – specjalnym silniku elektrycznym. Sekret wynalazku tkwi w specjalnej konstrukcji obwodu magnetycznego silnika, który może być zastosowany jako ekonomiczny napęd samochodów elektrycznych, gwarantujący dobrą dynamikę w momencie rozpędzania i umożliwiający rozwijanie dużych prędkości pojazdu.

Specjalny silnik elektryczny naszych naukowców został nominowany przez redakcję Dziennika Gazeta Prawna do nagrody głównej w konkursie „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”, w którym biorą udział polskie uczelnie, instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN. Nagrodą w konkursie jest 30 tys. zł dla zespołu wynalazczego i kampania reklamowa w mediach INFOR Biznes o wartości 50 tys. zł dla reprezentowanej przez zespół instytucji. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2017 r.

Pełna treść artykułu znajduje się na stronie: gazeta.prawna.pl

W dniu 15 marca 2017 r.  naszych naukowców odwiedziła również Pani Anna Łukaszek z Radio Szczecin. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie radioszczecin.pl

O naszym silniku pisały też inne media: