Startup Aerobits z Wydziału Elektrycznego na Impact’17 w Krakowie

W dniach 31.05. – 1.06.2017 r. odbył się w Krakowie kongres gospodarczy Impact’17 4.0 Economy, w którym uczestniczyli m.in. premier Beata Szydło oraz trzej wicepremierzy: Jarosław Gowin, Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński. Wydarzenie to jest jedynym w regionie CEE w całości poświęconym gospodarce przyszłości. Wzięło w nim udział ponad 5000 uczestników ze 130 krajów – przedstawicieli korporacji i administracji publicznej, startupów, ludzi nauki oraz inwestorów. Z inicjatywy fundacji Impact podczas kongresu została odtworzona strefa SciTech Poland, która prezentowała wybrane polskie technologie na targach Hannover Messe 2017. Z ramienia Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie w spotkaniu wzięli udział: mgr inż. Mateusz Spychała (uczestnik studiów doktoranckich w dyscyplinie Automatyka i Robotyka) oraz – w zastępstwie za dr. inż. Rafała OsypiukaMarcin Nowosad (prezes Studenckiego Koła Naukowego SARIS). Nasi naukowcy prezentowali technologie DAA (Detect and Avoid) oraz ADS-B Core, o których pisaliśmy już w relacji z targów Hannover Messe 2017.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

Serdecznie gratulujemy!