Historia komputerów i pamięci komputerowych – wykład dla młodzieży

W dniu 11 grudnia 2019 r.  o godz. 16:30 w budynku WE przy ul. 26 Kwietnia 10, odbędzie się wykład dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pt. „Od rtęci, przez ferryt, do krzemu, czyli krótka historia komputerów i pamięci komputerowych”. Zajęcia poprowadzi mgr inż. Michał Raczyński.

Na wykładzie zostanie przedstawiony niesamowicie dynamiczny rozwój sprzętu informatycznego na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Wiele uwagi zostanie poświęcone technologii stosowanej w konstrukcji pamięci komputerowych (masowych i operacyjnych). Uczniowie będą mieli możliwość obejrzenia historycznych elementów stosowanych w komputerach w latach 70.,80. i 90. oraz skonfrontowania ich z parametrami współczesnych podzespołów. Prawdopodobnie będzie to dla wielu z nich duże zaskoczenie.

Na zajęciach praktycznych uczniowie będą mieli możliwość samodzielnego zmontowania prostego układu z mikrokontrolerem – elektronicznej kostki do gry.

Cykl wykładów dla młodzieży w roku akademickim 2019/2020

Serdecznie zapraszamy!