Kolejne zwycięstwo studentki Wydziału Elektrycznego

W dniu 21 marca 2018 r. podczas Konferencji AUTOMATICON w Warszawie zostały ogłoszone wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Innowacyjni”, którego organizatorem był Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) w Warszawie. Z wielką przyjemnością informujemy, że studentka naszego Wydziału – inż. Ewelina Chołodowicz – zdobyła I nagrodę za swoją pracę inżynierską pt. Sterowanie wahadłem Furuty (opiekun pracy – dr hab. inż. Przemysław Orłowski, prof. nadzw.). 

W tegorocznej edycji Konkursu do rywalizacji przystąpiło 42 absolwentów uczelni z całej Polski m.in.  Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Poznańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pełne wyniki Konkursu można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/PAR

Pani Ewelina Chołodowicz w ramach pracy zaprojektowała własne wahadło Furuty. Projekt obejmował dobór napędu, enkoderów, elektronicznych układów sterujących i wykonawczych, elementów konstrukcyjnych (w programie Solidworks), a także ich wydruk na drukarce 3D.

Należy podkreślić, że nagrodzona praca inżynierska nie jest jedynym osiągnięciem naszej studentki. Na chwilę obecną jest ona współautorką 9 publikacji naukowych (w większości w języku angielskim), w tym 2 w czasopismach z listy filadelfijskiej.  Jest również trzykrotną laureatką stypendium naukowego MNiSW oraz dwukrotną laureatką stypendium naukowego Prezydenta Miasta Szczecin. 

Serdecznie gratulujemy Pani Ewelinie kolejnego sukcesu!

fot. Aurelia Kołodziej