Potrójny sukces na V Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych

W dniach 22-23 listopada 2019 roku w Szczecinie odbyła się V Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych (XI Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych) zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Celem konferencji była prezentacja wyników badań prowadzonych przez studentów działających w Studenckich Kołach Naukowych oraz wymiana poglądów i doświadczeń między studentami.

Z przyjemnością informujemy, że kolejny raz puchar w Bloku Technicznym trafił w ręce studenta Wydziału Elektrycznego – Pana Rafała Pstrokońskiego (opiekun – mgr inż. Paweł Prajzdendanc)  za referat pt. Maszyna tarczowa o wzbudzeniu hybrydowym – prace badawcze (SKN Student Branch IEEE).

W tym roku nasi studenci zostali również wyróżnieni za przygotowane referaty:

  • w Bloku Technicznym

WYRÓŻNIENIE – SKN SARIS (opiekun: dr inż. Rafał Osypiuk)
Dobrosław Cieślewicz, Michał Kolenderski – „Systemy wizyjne wspomagające pracę drona”

  • w Bloku Roślinno-Przyrodnicznym

WYRÓŻNIENIE – SKN TELEINFORMATYK (opiekun: dr inż. Grzegorz Żegliński)
Paweł Świderek, Adam Golis – „Projekt i wykonanie mikrostrukturalnego czujnika światłowodowego dla wybranych zastosowań z zakresu ochrony środowiska i biotechnologii”.

Na tegoroczną sesję zgłosiło się 65 studenckich kół naukowych, nie tylko z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, ale także innych ośrodków naukowych z całej Polski w tym z: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Politechniki Białostockiej, Politechniki Krakowskiej.

Konferencja została podzielona na sześć bloków tematycznych: architektury i budownictwa, chemiczny, ekonomiczny, roślinno-przyrodniczy, techniczny oraz zwierzęcy. W sumie nadesłano aż 101 streszczeń. 

Wydarzenie uświetnił występ zespołu muzycznego studentów Wydziału Elektrycznego 3-BURSbAnd.

Serdecznie gratulujemy!