Strażacki Oskar dla studenta Wydziału Elektrycznego!

W dniu 11 maja 2018 r. na warszawskim Torwarze odbyła się Gala Finałowa Konkursu FLORIANY, podczas której ogłoszono zwycięzców II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w kategorii Innowacje i innowacja cyfrowa zwyciężyła GPR OSP w Wołczkowie za projekt nowatorskiej aplikacji  Centrum Akcji, którą stworzył, w ramach programu Samsung Labo, inż. Kamil Maliński – student Wydziału Elektrycznego i pierwszy beneficjent wydziałowego programu wspierania przedsiębiorczości studentów i absolwentów Start-Up_WE.

Stworzone przez Pana Kamila narzędzie usprawnia fazę odpraw zespołów poszukiwawczych, umożliwia sprawowanie kontroli ich czasu pracy, pozwala na wprowadzanie i aktualizowanie informacji dotyczących osoby zaginionej oraz śledzenie na bieżąco postępów jej poszukiwań.

Ponadto aplikacja dba o bezpieczeństwo ponieważ potrafi przypomnieć nam, że np. zbyt długo nie mamy kontaktu z naszym ratownikiem. Posiadamy wtedy pełne informacje: kto znajduje się w jakim sektorze, co robi w określonym czasie, czy powinniśmy z nim nawiązać kontakt… Z całą pewnością poszukiwania są prowadzone szybciej, bezpieczniej i skuteczniej – zaznaczyła w wywiadzie dla Radio Szczecin –  Joanna Szumer, koordynator grupy poszukiwawczo-ratowniczej.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

Serdecznie gratulujemy!