Studentki Wydziału Elektrycznego na konferencji „Perspektywy Women in Tech Summit 2019”

W dniach 13 – 14 listopada 2019 r. odbyła się największa w Europie konferencja o kobietach w technologiach „Perspektywy Women in Tech Summit 2019”.

– Wiemy, jak ważną rolę, nie tylko w dziedzinie technologii, odgrywają kobiety, dlatego cieszę się, że takie wydarzenia, promujące ich potencjał i wiedzę na całą Europę odbywają się w stolicy – powiedział Rafał Trzaskowski na inauguracji „Perspektywy Women in Tech Summit 2019”.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 6 tysięcy uczestniczek z całego świata, 25 keynote speakerów zarządzających firmami high tech i ważnymi instytucjami badawczymi na świecie. Do stolicy przyjechało ok. 300 studentek, w tym aż 5 studentek Wydziału Elektrycznego:

  1. Gabriela Bańcarz
  2. Ewa Gabruś
  3. Paulina Góra
  4. Kaja Kosmenda
  5. Anna Pochodaj

 

W ciągu dwóch dni odbyło się ponad 80 specjalistycznych warsztatów z zakresu technologii, budowania ścieżki kariery oraz umiejętności miękkich oraz indywidualne konsultacje i sesje monitoringowe z najlepszymi w branży TECH/SCIENCE. Uczestniczki spotkania miały także okazję nawiązywać kontakty z inspirującymi kobietami biznesu i nauki.